Zaproszenia ślubne - oryginalne czy klasyczne?
Zaproszenia ślubne - oryginalne czy klasyczne?

Wybór ślubnego zaproszenia to bez wątpienia miły element ślubnych przygotowań. Rynek obfituje w tak wiele rozwiązań, że niekiedy może to okazać się jednak trudne. Narzeczeni mają do wyboru eleganckie zaproszenia klasyczne o prostej i przejrzystej formie oraz oryginalne zaproszenia na ślub, zaskakujące nowatorskimi rozwiązaniami. Zaproszenie jest wizytówką przyjęcia weselnego, dlatego jego charakter powinien zapowiadać styl całej imprezy.

czytaj całość »
Oryginalne i stylowe personalizowane zaproszenia ślubne
Oryginalne i stylowe personalizowane zaproszenia ślubne

Zaproszenia ślubne dopasowane stylistycznie do motywu przewodniego wesela to niezwykle modny element ślubnej oprawy. Obecnie narzeczeni coraz większą uwagę przywiązują właśnie do pięknych dekoracji, a ich uzupełnieniem mogą stać się właśnie zaproszenia. Wśród nich mogą być na przykład takie pasujące do kwiatów, które później znajdą się na stołach gości, czy też wzory z minimalistycznymi złoceniami, idealnie dopasowane do złotych elementów dekoracyjnych. 

czytaj całość »
Księga gości weselnych – dlaczego  warto się na nią zdecydować?
Księga gości weselnych – dlaczego  warto się na nią zdecydować?

Jednym z najnowszych trendów ślubnych jest księga gości na wesele. Pamiątkowy album pozwala zgromadzić w jednym miejscu życzenia od wszystkich uczestników przyjęcia. W ten sposób goście przekazują młodej parze wyjątkowy prezent, do którego po latach z przyjemnością zajrzą. Dlatego pamiętajcie o tym, by dopisać księgę gości do ślubnej listy zakupów.

czytaj całość »
Jak wybrać kolor i motyw przewodni wesela
Jak wybrać kolor i motyw przewodni wesela

Każda młoda para pragnie, aby jej wesele było wyjątkowe. Starannie dobiera wszystkie elementy uroczystości, nierzadko planując wydarzenie na wiele miesięcy do przodu. Głowę narzeczonych zaprząta wiele aspektów, a jeden z nich to motyw oraz kolor przewodni. Niektórzy zastanawiają się, czy rzeczywiście w znaczący sposób wpływa na przebieg przyjęcia. Spróbujmy zastanowić się nad tą kwestią.

czytaj całość »
Prezenty ślubne, co zamiast kwiatów, o co i jak poprosić gości
Prezenty ślubne, co zamiast kwiatów, o co i jak poprosić gości

Ślubny podarunek spędza sen z oczu niejednej osobie zaproszonej na wesele. Co kupić świeżo poślubionym małżonkom, aby byli zadowoleni z prezentu? Czy lepiej postawić na praktyczność, wybrać przydatny przedmiot, czy może coś nawiązującego do zainteresowań młodej pary? To temat frapujący również samych narzeczonych, zwłaszcza w sytuacji, gdy chcieliby otrzymać konkretne upominki. Kiedy i w jaki sposób poinformować o tym gości, aby nie wyszło niezręcznie?

czytaj całość »
Butelkowa zieleń i złoto motyw przewodni wesela
Butelkowa zieleń i złoto motyw przewodni wesela

Wybierając kolor przewodni wesela, młoda para bierze pod uwagę wiele czynników. Dla części narzeczonych najważniejszy jest własny gust, z kolei dla innych liczy się nadążanie za trendami. Za każdym rozwiązaniem przemawiają określone argumenty. Ci, którym brak w tym temacie pewności, mogą sięgnąć po klasykę. Sprawdzone motywy zawsze wyglądają dobrze, a zalicza się do nich m.in. złoto oraz butelkowa zieleń.

czytaj całość »
Menu weselne czy jest potrzebne
Menu weselne czy jest potrzebne

Dla części osób lista weselnych dań to jeden z dodatków, które można pominąć. Warto jednak wziąć ją pod uwagę, szczególnie gdy wydajemy przyjęcie dla większej grupy gości. Uczestnicy przyjęcia mogą sprawdzić, jakie menu na wesele proponuje im młoda para. Dzięki temu zaproszeni mają możliwość wcześniejszego zapoznania się ze spisem potraw. Co za tym idzie, będą wiedzieć, kiedy np. udać się na przechadzkę w przerwie między tańcami i zabawami albo odwiedzić pokój hotelowy, żeby się odświeżyć.

czytaj całość »
Jak dobrać dodatki weselne?
Jak dobrać dodatki weselne?

Z pewnością nie brakuje ludzi, którzy zaplanowali swój ślub w najdrobniejszych szczegółach. Od lat wiedzą, jaki będzie kolor przewodni ich sali weselnej, w jakim stylu powstaną zaproszenia czy jakie suknie założą druhny. Można jednak założyć, że wiele osób nie ma aż tak drobiazgowych ustaleń. Co, gdy należy się do tej drugiej grupy, a do uroczystości coraz bliżej? Jak dobrać dodatki weselne oraz czym się przy tym kierować?

czytaj całość »
Winietki na wesele
6.jpg

Przygotowania do ślubu oraz wesela to dla narzeczonych czas piękny, ale zarazem stresujący. Lista kwestii do ustalenia bywa niekiedy bardzo długa. Współcześnie coraz częściej pojawia się na niej jeszcze jeden temat – weselne winietki. Młoda para staje przed trudnym dylematem, nie wiedząc, czy lepiej samodzielnie przydzielać miejsca przy stole, czy pozostawić wybór gościom. Oba rozwiązania mają plusy i minusy, wydaje się jednak, że rozstawienie na stołach karteczek z danymi bliskich niesie ze sobą więcej korzyści.

czytaj całość »
Jak napisać zaproszenia ślubne?
4.jpg

Zdecydowana większość par młodych planuje swoje wesele, przykładając wagę do każdego szczegółu. Pragnie, aby ten dzień był wyjątkowy i na długo zapadł w pamięć zaproszonym gościom. Unikalne musi być wszystko, począwszy od menu, a skończywszy na motywie przewodnim. Olbrzymie znaczenie mają też dodatki takie jak winietki na stoły weselne, dekoracje sali czy zawiadomienia ślubne. Informacja o zaślubinach to pierwszy element, z którym spotykają się bliscy przyszłych małżonków, dlatego tak ważna jest jej forma, zarówno wygląd, jak i treść.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl