Winietki na wesele
6.jpg

Przygotowania do ślubu oraz wesela to dla narzeczonych czas piękny, ale zarazem stresujący. Lista kwestii do ustalenia bywa niekiedy bardzo długa. Współcześnie coraz częściej pojawia się na niej jeszcze jeden temat – weselne winietki. Młoda para staje przed trudnym dylematem, nie wiedząc, czy lepiej samodzielnie przydzielać miejsca przy stole, czy pozostawić wybór gościom. Oba rozwiązania mają plusy i minusy, wydaje się jednak, że rozstawienie na stołach karteczek z danymi bliskich niesie ze sobą więcej korzyści.

Karteczki na stole weselnym – czy to dobry pomysł?

Jednym z głównych problemów wiążących się z winietkami jest znajomość ludzi zaproszonych na wesele. Powoli odchodzą w zapomnienie huczne przyjęcia z uczestnikami, których świeżo zaślubieni małżonkowie nie znają wcale albo ledwie kojarzą. Dzisiejsze uroczystości weselne to okazje do spotkań z rodziną i przyjaciółmi, których wybierają państwo młodzi, a nie ich rodzice. Tym sposobem salę weselną zapełniają osoby dobrze znane młodej parze, a nie np. wujkowie widziani drugi raz w życiu, zaproszeni, „bo wypada”. Dzięki temu gospodarze przyjęcia mniej więcej wiedzą, kto za kim nie przepada, kto chciałby siedzieć obok kogo, a których gości lepiej blisko siebie nie posadzać. Winietki na wesele to dobre rozwiązanie, pozwalające uniknąć ewentualnych konfliktów.

Wiele młodych par zastanawia się, czy podpisane karteczki nie są zbędnym wydatkiem, z którego można zrezygnować. Część narzeczonych wychodzi z założenia, że w trakcie przyjęcia goście lubią dosiadać się do innych stolików. Sztuczne przypisywanie im miejsc mija się zatem z celem. Rzeczywiście, najczęściej tak to wygląda. Warto jednak wziąć pod uwagę sam początek uroczystości, moment najbardziej nerwowy zarówno dla samych gospodarzy, jak i uczestników. Świadomość, że krzesła przydziela się konkretnym osobom, pozwala uniknąć chaotycznego rozsiadania się po całej sali oraz ryzyka, że np. rozdzieli się małżeństwa. Winietki weselne umożliwiają zaproszonym spokojne odnalezienie swojego miejsca. Cieszą się dobrą opinią zwłaszcza wśród nieśmiałych; służą też pomocą w sytuacji, gdy na przyjęciu pojawia się gość, który nikogo nie zna.

Winietki personalizowane na weselu

Przyszli małżonkowie pragną, aby ich wesele miało wspaniałą oprawę, aby każdy element był idealny. Personalizowane karteczki na stole weselnym dają im możliwość podkreślenia charakteru przyjęcia – w tym motywu przewodniego uroczystości. Winietki mogą stanowić spójną całość m.in. z księgą gości, papeterią, pudełkiem na prezenty czy obrączki, nie mówiąc o dodatkach do strojów panny oraz pana młodego.

Kolejna zaleta, o której warto wspomnieć, to bogata gama wzorów, kolorów, form, a także stylów winietek dostępnych w sklepach. Zakochani mają ogromny wybór wersji, co sprawia, że z łatwością wyszukają karteczki, które perfekcyjnie pasują do wizji ich wesela. Co więcej, mogą zdecydować się na winietki personalizowane, tworzone specjalnie dla nich. Jeśli nie znajdą odpowiedniego modelu w katalogu, pozostaje im opcja na indywidualne zamówienie. To coraz chętniej wybierane rozwiązanie, dzięki któremu narzeczeni otrzymują unikatowe winietki, których z pewnością nie zobaczy się na żadnym innym przyjęciu weselnym. Dla wielu par ma to olbrzymie znaczenie.

Oryginalne winietki na zamówienie

Weselne winietki mają mnóstwo zalet. Na samym weselu eliminują obawę o brak miejsca przy bliskiej osobie, z czym niejednokrotnie spotykają się pary, które przybyły na przyjęcie spóźnione. Stanowią atrakcyjną ozdobę stołu, oprócz tego ułatwiają komunikację pomiędzy biesiadnikami – wystarczy szybkie rzucenie oka na karteczkę i wiadomo już, jak nazywa się siedzący obok nas gość.

Prócz rodzaju czcionki, kolorystyki czy wzornictwa państwo młodzi wybierają tekst, który pojawia się potem na winietkach. O ile w przypadku reszty zaproszonych mówimy o imieniu i nazwisku, o tyle małżonkowie, świadkowie czy rodzice młodej pary mogą mieć personalizowaną winietkę z unikalnym opisem. Tym sposobem powstaje wyjątkowa karteczka, która będzie oryginalną, jedyną w swoim rodzaju pamiątką z wesela.

/Zdjęcie: Marta Kaczmarek
IG: @mk.fotografiia

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl