Blog

Komu i jak się dziękuje na weselu?
Komu i jak się dziękuje na weselu?

Bez wątpienia przygotowania do uroczystości ślubnych są trudne i wymagają wiele pracy. Młodej parze często pomagają w tym najbliższe osoby, dla których warto zorganizować podziękowanie na weselu. Może mieć ono formę przemówienia i odbyć się np. w sali bankietowej albo zaraz po ślubie, jeszcze w kościele. Przeczytaj, jakie możliwości pary młode wybierają najczęściej.

czytaj całość »
Jaką czcionkę wybrać na zaproszenia ślubne?
Jaką czcionkę wybrać na zaproszenia ślubne?

Jako że w przypadku ślubu wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik, nie możesz zapominać o szczegółach. Poza samymi zaproszeniami ślubnymi ważne jest też zwrócenie uwagi na to, jaka czcionka do ich wypełnienia będzie najbardziej pasowała. Przeczytaj, jak wybrać tę odpowiednią, która spełni swoją funkcję i zadowoli nawet najbardziej wybrednych estetów.

czytaj całość »
Jak odmieniać nazwiska w zaproszeniach ślubnych?
Jak odmieniać nazwiska w zaproszeniach ślubnych?

Każdy, kto organizował wesele, wie, że przygotowania mogą przysporzyć nie lada zagwozdki. Częstym problemem jest odmiana nazwisk na zaproszeniach ślubnych. Jak je pisać, by zachować zasady, a jednocześnie by nasi goście nie poczuli się urażeni? Przekonaj się, jakie są najważniejsze reguły!

czytaj całość »
Czym zaskoczyć gości weselnych?
Czym zaskoczyć gości weselnych?

W czasie ślubnych przygotowań warto pomyśleć o czymś specjalnym. Na weselnej imprezie możesz zaplanować coś, co nie tylko zaskoczy gości, ale także będzie ciekawą rozrywką, czymś niespotykanym na talerzu lub w szklance. Nie masz pomysłu, jak urozmaicić ten wyjątkowy moment? Oto kilka propozycji. Przeczytaj, co może znaleźć się w scenariuszu na ślubne party.

czytaj całość »
Jakie są najmodniejsze wzory zaproszeń na 18-nastkę?
Jakie są najmodniejsze wzory zaproszeń na 18-nastkę?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że osiemnastka to najbardziej wyjątkowe urodziny w całym życiu. Symbolicznie wprowadza młodego człowieka w dorosłość oraz otwiera wiele zamkniętych wcześniej drzwi. Nie dziwi, więc fakt, że większość jubilatów przykłada dużą wagę do organizacji tej jedynej w swoim rodzaju urodzinowej imprezy, której zwiastunem są oczywiście zaproszenia. Ich wybór może być nieco trudny, bo w sklepach dostępna jest niezliczona ilość wzorów, sprawdźmy więc, które są najmodniejsze i cieszą się największym powodzeniem wśród osiemnastolatków.

czytaj całość »
Co musi znaleźć się w zaproszeniu ślubnym?
Co musi znaleźć się w zaproszeniu ślubnym?

Uroczystość zaślubin to wyjątkowe wydarzenie zarówno w życiu narzeczonych, jak i ich bliskich. Dlatego w tym dniu wszystko powinno zostać dopracowane z najdrobniejszymi szczegółami. Przygotowania do ślubu trwają wiele miesięcy, podczas których zostaje opracowana lista gości i wysłane zaproszenia. Powinny one nie tylko prezentować się w sposób elegancki, lecz również zawierać wszystkie ważne informacje dotyczące ceremonii zaślubin oraz zabawy weselnej. Poniżej przedstawiamy, co musi znaleźć się w zaproszeniu ślubnym i w jaki sposób powinno ono zostać przygotowane.

czytaj całość »
Elementy stołu weselnego – o czym warto pamiętać?
Elementy stołu weselnego – o czym warto pamiętać?

Dekoracja stołu weselnego świadczy o randze Waszego przyjęcia. Dlatego warto zadbać nie tylko o gustowne nakrycia, ale także o inne detale. Aby kompozycja była spójna i estetyczna należy dobrać pasujące do siebie dodatki. W poniższym artykule podpowiadamy, na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę.

czytaj całość »
Dlaczego warto zamówić próbne zaproszenia ślubne?
Dlaczego warto zamówić próbne zaproszenia ślubne?

Wybór ślubnych zaproszeń to ważny etap przedślubnych przygotowań. Decyzję o zamówieniu konkretnego wzoru, zwykle poprzedza zamówienie próbki zaproszeń. W ten sposób znacznie łatwiej jest wybrać te, które najbardziej odpowiadają Waszej wizji przyjęcia. Zaproszenie będzie jego wizytówką, dlatego wybór nie może być przypadkowy. W poniższym wpisie wyjaśniamy, dlaczego warto zamówić próbne zaproszenia.

czytaj całość »
Papeteria ślubna - czy to tylko zaproszenia?
Papeteria ślubna - czy to tylko zaproszenia?

Papeteria ślubna to wszystkie elementy papiernicze wchodzące w skład oprawy graficznej uroczystości weselnej. Mówiąc o papeterii, wiele osób ma na myśli głównie zaproszenia, jednak to tylko jeden z głównych elementów całej oprawy aranżacyjnej ślubu. Zatem co to jest papeteria i z czego się składa? Podpowiemy w poniższym tekście. Doradzimy również jak w odpowiedni sposób dobrać papeterię, aby stała się spójnym elementem uroczystości i prezentowała w sposób z elegancki z całością uroczystości.

czytaj całość »
5 wskazówek przy organizacji 18-nastki
5 wskazówek przy organizacji 18-nastki

Organizacja osiemnastki, jednej z ważniejszych imprez w życiu każdego młodego człowieka, może przysporzyć organizatorom wiele kłopotów. Sporządzenie listy gości, zaproszenie ich na przyjęcie, znalezienie doskonałego miejsca na nie, wybranie napoi, smacznego kateringu oraz wyjątkowego tortu to sporo do ogarnięcia, a to nie wszystko! Jednak z odpowiednią pomocą i kilkoma wskazówkami i organizacyjnymi trikami może stać się to szybkie, łatwe i przyjemne. Sprawdź nasze rady, jak zorganizować 18 urodziny i zrobić to po mistrzowsku!

czytaj całość »
Zaproszenia ślubne - oryginalne czy klasyczne?
Zaproszenia ślubne - oryginalne czy klasyczne?

Wybór ślubnego zaproszenia to bez wątpienia miły element ślubnych przygotowań, a z pewnością jeden z mniej kłopotliwych. Rynek obfituje jednak w tak wiele rozwiązań, że niekiedy może to okazać się trudniejsze, niż się na początku wydawało. Narzeczeni mają do wyboru eleganckie zaproszenia klasyczne o prostej i przejrzystej formie oraz oryginalne zaproszenia na ślub, nietypowe i zaskakujące nowatorskimi rozwiązaniami. Zaproszenie jest wizytówką przyjęcia weselnego, dlatego jego charakter powinien zapowiadać styl całej imprezy.

czytaj całość »
Zaproszenia ślubne z personalizacją - przewodnik
Oryginalne i stylowe personalizowane zaproszenia ślubne

Zaproszenia ślubne dopasowane stylistycznie do motywu przewodniego wesela to niezwykle modny element ślubnej oprawy. Obecnie narzeczeni coraz większą uwagę przywiązują właśnie do pięknych dekoracji, a ich uzupełnieniem mogą stać się właśnie zaproszenia. Wśród nich mogą być na przykład takie pasujące do kwiatów, które później znajdą się na stołach gości, czy też wzory z minimalistycznymi złoceniami, idealnie dopasowane do złotych elementów dekoracyjnych. 

czytaj całość »
Księga gości weselnych – dlaczego warto się na nią zdecydować?
Księga gości weselnych – dlaczego  warto się na nią zdecydować?

Jednym z najnowszych trendów ślubnych jest księga gości na wesele. Pamiątkowy album pozwala zgromadzić w jednym miejscu życzenia od wszystkich uczestników przyjęcia. W ten sposób goście przekazują młodej parze wyjątkowy prezent, do którego po latach z przyjemnością zajrzą. Dlatego pamiętajcie o tym, by dopisać księgę gości do ślubnej listy zakupów.

czytaj całość »
Jak wybrać kolor i motyw przewodni wesela
Jak wybrać kolor i motyw przewodni wesela

Każda młoda para pragnie, aby jej wesele było wyjątkowe. Starannie dobiera wszystkie elementy uroczystości, nierzadko planując wydarzenie na wiele miesięcy do przodu. Głowę narzeczonych zaprząta wiele aspektów, a jeden z nich to motyw oraz kolor przewodni. Niektórzy zastanawiają się, czy rzeczywiście w znaczący sposób wpływa na przebieg przyjęcia. Spróbujmy zastanowić się nad tą kwestią.

czytaj całość »
Prezenty ślubne, co zamiast kwiatów, o co i jak poprosić gości
Prezenty ślubne, co zamiast kwiatów, o co i jak poprosić gości

Ślubny podarunek spędza sen z oczu niejednej osobie zaproszonej na wesele. Co kupić świeżo poślubionym małżonkom, aby byli zadowoleni z prezentu? Czy lepiej postawić na praktyczność, wybrać przydatny przedmiot, czy może coś nawiązującego do zainteresowań młodej pary? To temat frapujący również samych narzeczonych, zwłaszcza w sytuacji, gdy chcieliby otrzymać konkretne upominki. Kiedy i w jaki sposób poinformować o tym gości, aby nie wyszło niezręcznie?

czytaj całość »
Butelkowa zieleń i złoto motyw przewodni wesela
Butelkowa zieleń i złoto motyw przewodni wesela

Wybierając kolor przewodni wesela, młoda para bierze pod uwagę wiele czynników. Dla części narzeczonych najważniejszy jest własny gust, z kolei dla innych liczy się nadążanie za trendami. Za każdym rozwiązaniem przemawiają określone argumenty. Ci, którym brak w tym temacie pewności, mogą sięgnąć po klasykę. Sprawdzone motywy zawsze wyglądają dobrze, a zalicza się do nich m.in. złoto oraz butelkowa zieleń.

czytaj całość »
Menu weselne czy jest potrzebne
Menu weselne czy jest potrzebne

Dla części osób lista weselnych dań to jeden z dodatków, które można pominąć. Warto jednak wziąć ją pod uwagę, szczególnie gdy wydajemy przyjęcie dla większej grupy gości. Uczestnicy przyjęcia mogą sprawdzić, jakie menu na wesele proponuje im młoda para. Dzięki temu zaproszeni mają możliwość wcześniejszego zapoznania się ze spisem potraw. Co za tym idzie, będą wiedzieć, kiedy np. udać się na przechadzkę w przerwie między tańcami i zabawami albo odwiedzić pokój hotelowy, żeby się odświeżyć.

czytaj całość »
Jakie dodatki na wesele wybrać?
Jak dobrać dodatki weselne?

Z pewnością nie brakuje ludzi, którzy zaplanowali swój ślub w najdrobniejszych szczegółach. Od lat wiedzą, jaki będzie kolor przewodni ich sali weselnej, w jakim stylu powstaną zaproszenia czy jakie suknie założą druhny. Można jednak założyć, że wiele osób nie ma aż tak drobiazgowych ustaleń. Co, gdy należy się do tej drugiej grupy, a do uroczystości coraz bliżej? Jak dobrać dodatki weselne oraz czym się przy tym kierować?

czytaj całość »
Winietki na wesele tak czy nie?
6.jpg

Przygotowania do ślubu oraz wesela to dla narzeczonych czas piękny, ale zarazem stresujący. Lista kwestii do ustalenia bywa niekiedy bardzo długa. Współcześnie coraz częściej pojawia się na niej jeszcze jeden temat – weselne winietki. Młoda para staje przed trudnym dylematem, nie wiedząc, czy lepiej samodzielnie przydzielać miejsca przy stole, czy pozostawić wybór gościom. Oba rozwiązania mają plusy i minusy, wydaje się jednak, że rozstawienie na stołach karteczek z danymi bliskich niesie ze sobą więcej korzyści.

czytaj całość »
Jak napisać zaproszenia ślubne?
4.jpg

Zdecydowana większość par młodych planuje swoje wesele, przykładając wagę do każdego szczegółu. Pragnie, aby ten dzień był wyjątkowy i na długo zapadł w pamięć zaproszonym gościom. Unikalne musi być wszystko, począwszy od menu, a skończywszy na motywie przewodnim. Olbrzymie znaczenie mają też dodatki takie jak winietki na stoły weselne, dekoracje sali czy zawiadomienia ślubne. Informacja o zaślubinach to pierwszy element, z którym spotykają się bliscy przyszłych małżonków, dlatego tak ważna jest jej forma, zarówno wygląd, jak i treść.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl