Co musi znaleźć się w zaproszeniu ślubnym?

Co musi znaleźć się w zaproszeniu ślubnym?

Uroczystość zaślubin to wyjątkowe wydarzenie zarówno w życiu narzeczonych, jak i ich bliskich. Dlatego w tym dniu wszystko powinno zostać dopracowane z najdrobniejszymi szczegółami. Przygotowania do ślubu trwają wiele miesięcy, podczas których zostaje opracowana lista gości i wysłane zaproszenia. Powinny one nie tylko prezentować się w sposób elegancki, lecz również zawierać wszystkie ważne informacje dotyczące ceremonii zaślubin oraz zabawy weselnej. Poniżej przedstawiamy, co musi znaleźć się w zaproszeniu ślubnym i w jaki sposób powinno ono zostać przygotowane.

Jak napisać zaproszenie ślubne?

Przygotowanie zaproszeń na ślub rozpoczynamy od wybrania określonego ich wzoru. Ważne, aby wszystkie zaproszenia zostały wybrane w tej samej estetyce i wyróżniały się przejrzystością, a zawarte w nich treści zostały przedstawione w sposób jasny oraz czytelny. Po wybraniu szablonu zaproszenia należy zadbać, aby posiadało ono wystarczającą ilość na umieszczenie wszystkich informacji. Osoby zastanawiające się, jak napisać zaproszenie ślubne, mogą skorzystać z gotowych szablonów dostępnych w internecie lub z fachowej pomocy specjalistów zajmujących się tworzeniem tego typu treści. W kartkownia-zaproszenia.pl klienci znajdą pomoc w tym zakresie.

Co zawiera treść zaproszenia na ślub?

W każdym zaproszeniu muszą być zawarte dokładne informacje dotyczące dnia, godziny i miejsca rozpoczęcia ceremonii zaślubin. Jeżeli ślub odbywa się w kościele, wówczas należy zawrzeć informację, pod jakim wezwaniem jest dana świątynia oraz wskazać dokładny jej adres. Natomiast, gdy ślub odbywa się w Urzędzie Stanu Cywilnego, trzeba podać jego nazwę, adres oraz numer lokalu.

Treść zaproszenia na ślub powinna zawierać informację, gdzie odbywa się zabawa weselna, tu jest konieczne wskazanie zarówno nazwy lokalu, jak i jego dokładnego adresu. W zaproszeniu na ślub muszą zostać zawarte informacje kto, kogo zaprasza oraz kontakt do nowożeńców. Wśród treści dotyczących gości należy wskazać nazwisko, imię lub bądź imiona osób zapraszanych, ich dzieci, a także informacje dotyczące osoby towarzyszącej.

Współcześnie dobrym zwyczajem jest potwierdzenie przybycia na ślub. Dlatego na zaproszeniu nowożeńcy umieszczają „R.S.V.P.” – czyli skrót od francuskiego zwrotu: „répondez s’il vous plaît” tłumaczonego po polsku „proszę odpowiedzieć”. Termin ten dotyczy potwierdzenia przez gości przybycia na ślub. Zwykle zostaje podana data do kiedy należy podać informację o przybyciu i dane kontaktowe do nowożeńców.

Przygotowując treści na zaproszenia ślubne, czasami nowożeńcy umieszczają informację na temat zbiórki na cele charytatywne. Osoby chcące, zamiast kwiatów otrzymać pluszowe maskotki i przekazać je do domów dziecka lub innych miejsc, powinny zawrzeć tego typu informację. Przydatne okazują się również treści dotyczące otrzymywanych prezentów lub pieniędzy, a także dostępnych parkingów dla gości, dojazdu do miejsca ceremonii zaślubin, a także możliwości zorganizowania noclegu dla osób z daleka.

Tekst na zaproszenie ślubne zachęcający do przybycia

Oprócz wszystkich ważnych informacji zawartych w zaproszeniu na ślub warto umieścić tekst zachęcający gości do przybycia. Może to być przysłowie, rymowanka lub wierszyk. Tego typu tekst na zaproszenie ślubne warto ułożyć samodzielnie lub skorzystać z gotowych treści dostępnych w internecie albo w książkach autorów literatury klasycznej. Można również poprosić o napisanie tego typu tekstu bliską osobę, która przejawia talent literacki lub zlecić profesjonalnej firmie, zajmującej się przygotowaniem i wydrukowaniem zaproszenia.

Jeśli chodzi o zaproszenia ślubne tekst zachęcający gości do przybycia, nie powinien być zbyt długi. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się kilkuwersowy tekst. Ważna okazuje się również spójność stylistyczna. Czcionka w każdym z zaproszeń powinna być w tej samej estetyce. Natomiast jeśli chodzi o elementy dekoracyjne, nie mogą one zakłócać przejrzystości treści umieszczonych w zaproszeniach. Przed wydrukowaniem wszystkich zaproszeń, warto poprosić o kilka próbek w celu sprawdzenia, czy wszystkie treści zostały poprawie umieszczone.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl