Elementy stołu weselnego – o czym warto pamiętać?

Elementy stołu weselnego – o czym warto pamiętać?

Dekoracja stołu weselnego świadczy o randze Waszego przyjęcia. Dlatego warto zadbać nie tylko o gustowne nakrycia, ale także o inne detale. Aby kompozycja była spójna i estetyczna należy dobrać pasujące do siebie dodatki. W poniższym artykule podpowiadamy, na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę.

Aranżacja sali weselnej a dekoracja stołu

Wybraliście już motyw i kolor przewodni wesela, a o dekoracje florystyczne na sali zadba doświadczona dekoratorka. Lokal, w którym odbędzie się przyjęcie, udostępni piękną zastawę, obrusy i serwetki. Pozornie o wszystkim pamiętacie, ale wciąż pozostaje kilka nierozstrzygniętych kwestii związanych z dekoracją stołów. Pięknie przyozdobione nakrycia, które zastaną Wasi goście, wpływają na to, jak postrzegane jest przyjęcie. Całość aranżacji powinna wzbudzać zachwyt. Jak uzyskać taki efekt?

Nie potrzebujecie do tego wykwalifikowanych pomocników. Przy odrobinie chęci, jesteście w stanie sami zadbać o wszystkie niezbędne dodatki. Na stole sprawdzą się elementy papeterii ślubnej – eleganckie cyfry, zawieszki na alkohol, ślubne menu oraz winietki.

Numery stołów weselnych

Aby goście nie błądzili w poszukiwaniu przypisanych im miejsc, warto ponumerować stoliki. Dodatkowo numerki na stół ułatwią wszystkim orientację na sali. Ich zalety doceni także obsługa kelnerska w sytuacji, kiedy część z gości to dzieci lub osoby, dla których z różnych przyczyn przygotowano osobne zestawy menu. Kartonik z numerem stołu pełni więc rolę praktyczną.

Numerki na stół sprawdzą się jednocześnie jako dodatki dekoracyjne. Bez problemu dopasujecie ich styl i wygląd do pozostałych motywów wykorzystanych w aranżacji. Wystarczy sięgnąć po ulubiony motyw kwiatowy lub wybrać prostszy minimalistyczny wzór. Wybierając je, zwróćcie też uwagę na to, by nadrukowane na nich cyfry były wyraziste i czytelne.

Oznaczenie miejsc przy stołach

Winietki ślubne to nieodzowna część dekoracji stołu weselnego. Goście, którzy wchodzą na salę, udają się w kierunku wyznaczonego dla nich stołu. Dzięki temu, że każde nakrycie jest podpisane, personalizowane winietki dla gości pomagają uniknąć chaosu organizacyjnego. Każdy z zaproszonych zajmuje miejsce bez pośpiechu i bez „walki” o lepszy widok na parkiet czy dostęp do Candy Baru.

Winietki ślubne znacząco poprawiają estetykę stołu. Choć ich rozmiar nie jest imponujący, kwiatowe lub złote akcenty podkreślają elegancki charakter przyjęcia. Zgodnie z aktualnymi trendami styl winietek powinien odpowiadać pozostałym dodatkom dekoracyjnym znajdującym się na stole.

Karta dań, jako element dekoracyjny

Coraz częściej młodzi decydują o tym, by kłaść menu weselne na stoły. Przy czym robią to na różne sposoby. Jeżeli przy nakryciu jest wystarczająco miejsca, każdy gość otrzymuje osobny egzemplarz karty dań. Gdy jednak taki dodatek zwyczajnie nie zmieści się przy nakryciu, możecie umieścić menu weselne na środku stołu. W ten sposób dostęp do niego mają wszyscy zainteresowani.

Menu weselne to lista potraw, które pojawią się na przyjęciu wraz z godzinami ich podania. Goście chcący skosztować przygotowanych specjałów, nie zapomną zasiąść za stołem, gdy nadejdzie pora na ich ulubione danie. Elegancka karta dań sprawi, że poczują się jak w renomowanej restauracji.

Alkohol w weselnej odsłonie

Weselne toasty to zdaniem wielu jeden z przyjemniejszych ślubnych zwyczajów. Z tego powodu na większości wesel podaje się alkohol. Przy czym zazwyczaj butelki zajmują centralne miejsce na stołach. Warto więc zadbać o to, by ich wygląd pasował do pieczołowicie przygotowanych dekoracji. Pomocne będą zawieszki na butelki weselne. Dzięki personalizacji można na nich nadrukować datę przyjęcia oraz imiona Młodej Pary.

Zawieszki na alkohol świetnie wyglądają, kiedy zawierają ten sam motyw, co pozostałe elementy papeterii ślubnej znajdujące się na stole. Współtworzą wtedy weselny klimat i dopełniają aranżację.

Papeteria ślubna, która uświetni dekorację stołów, znajduje się w ofercie pracowni Kartkownia.

Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl