Komu i jak się dziękuje na weselu?

Komu i jak się dziękuje na weselu?

Bez wątpienia przygotowania do uroczystości ślubnych są trudne i wymagają wiele pracy. Młodej parze często pomagają w tym najbliższe osoby, dla których warto zorganizować podziękowanie na weselu. Może mieć ono formę przemówienia i odbyć się np. w sali bankietowej albo zaraz po ślubie, jeszcze w kościele. Przeczytaj, jakie możliwości pary młode wybierają najczęściej.

Do kogo kieruje się przemówienia na ślubie?

Zwykle państwo młodzi pragną okazać wdzięczność najbliższym. Dlatego na weselu często można spotkać się z przemówieniami zawierającymi podziękowania dla rodziców. To jest na pewno pierwsza i najważniejsza grupa osób, które i najczęściej wspierają narzeczonych na drodze do wspólnego życia. Tego typu okazja wymaga wyjątkowych słów. Można je napisać samemu lub skorzystać z gotowych tekstów, które pomogą wyrazić wszystkie ciepłe uczucia i życzliwość, gdy stres chwyci za gardło.

Jednak są też inne osoby, które w dniu ślubu powinny również zostać wyróżnione. Będą to niewątpliwie dziadkowie, którzy też często mają wpływ na wychowanie i całe życie swoich wnuków, a w narzeczeństwie wspierają ich radą i dobrym słowem. Dziękować możesz także przyjaciołom, chrzestnym, rodzeństwu itp. Wcześniej przygotowane przemówienia weselne powinny objąć wszystkich, którzy są ważni dla pary młodej.

Przemówienia i upominki dla bliskich

Do słowa warto dołączyć rzeczowy upominek. Rodzice i dziadkowie mogą otrzymać kosz słodyczy, dobre wino czy bukiet kwiatów. Często młoda para stara się, by były to prezenty okazałe i zawierały jakiś istotny upominek, np. wspólne zdjęcie w ramce lub jakąś ładną ozdobę z wygrawerowaną datą ślubu i imionami małżonków. Kiedy już młoda para przygotuje podziękowania dla tych najważniejszych osób, warto pomyśleć także o pozostałych gościach, wśród których ważną rolę odgrywają świadkowie. Przemówienia na weselu nie powinny ich ominąć, a dodatkowo wypadałoby ofiarować im coś stosownego, jak słodycze i alkohol lub innego rodzaju upominek. Są to osoby, które wspierały narzeczonych w bezpośrednich przygotowaniach do ślubu i zadbały o jego właściwy przebieg, a także o wieczór kawalerski i panieński.

Odrobina wdzięczności dla obsługi wesela i każdego gościa

Nie można zapomnieć o tych, którzy bezpośrednio przyczynili się do klimatu na sali, czyli o obsłudze, zespole lub DJ-u, fotografie, kamerzyście, animatorach i wszystkich innych, którzy pracowali, by młodzi i goście mogli się bawić. W dobrym tonie będzie uwzględnienie ich w przemówieniu weselnym i zaznaczeniu ich ważnej roli w uświetnieniu całej imprezy. Można pokusić się też o pamiątkowe kartki. Coraz częściej przemówienie na ślubie obejmuje także każdego gościa. Czasem każdy z zaproszonych znajduje coś małego przy swoim nakryciu, np. buteleczkę domowej nalewki, kilka cukierków albo gadżety z nadrukowaną datą i imionami pary młodej.

Nie zapomnij o przemówieniu podczas wesela

Podczas wesela jest wiele okazji od przemówień, które powinny być skierowane do osób znaczących w życiu pary młodej. Najczęściej ciepłe słowa kieruje się do najbliższych, rodziców, dziadków, rodzeństwa. Jednak podczas uroczystości można podziękować za pomoc w zorganizowaniu całej uroczystości także wszystkim innym gościom i obsłudze, bez których nie byłoby całego wydarzenia. Pamiętaj, by docenić swoich bliskich!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl