Jak wybrać kolor i motyw przewodni wesela
Jak wybrać kolor i motyw przewodni wesela

Jak wybrać motyw przewodni wesela?

Każda młoda para pragnie, aby jej wesele było wyjątkowe. Starannie dobiera wszystkie elementy uroczystości, nierzadko planując wydarzenie na wiele miesięcy do przodu. Głowę narzeczonych zaprząta wiele aspektów, a jeden z nich to motyw oraz kolor przewodni. Niektórzy zastanawiają się, czy rzeczywiście w znaczący sposób wpływa na przebieg przyjęcia. Spróbujmy zastanowić się nad tą kwestią.

 

Wesele z motywem przewodnim – czy to dobry pomysł?

Najprostsza odpowiedź na pytanie, czy motyw przewodni wesela ma duże znaczenie, brzmi: tak, z co najmniej kilku powodów. Przede wszystkim to wizytówka, znak rozpoznawczy danego wydarzenia. Dzięki niemu zarówno małżonkowie, jak i zaproszeni będą pamiętać oprawę uroczystości. Trzeba pamiętać, że wesela to popularne imprezy, więc w ciągu całego życia uczestniczy się w dużej liczbie tego typu przyjęć. Warto przyłożyć starań, aby goście zapamiętali to konkretne – nasze.

Kolejny, niezmiernie istotny argument za weselem z motywem przewodnim, to ułatwienie jego organizacji. Ustalenie spójnej koncepcji uroczystości znacznie skraca okres przygotowywań. Młoda para nie musi tracić czasu na przemyślenie każdego dodatku, ponieważ wszystkie są utrzymane w jednakowej stylistyce. Do tej grupy należą m.in. stroje państwa młodych, ozdoby na samochód, dekoracje sali czy papeteria ślubna. Przyjęcie weselne z motywem przewodnim będzie wyglądać na dopracowane oraz starannie przemyślane. Rodzina oraz znajomi z pewnością docenią dobry gust organizatorów.

 

Motyw przewodni wesela – jak go wybrać?

Wybór koloru czy motywu weselnego to kwestia indywidualna. Przyszli małżonkowie mogą kierować się w tym względzie najnowszymi trendami albo własnymi preferencjami. Jeśli bardziej odpowiada im pierwsza metoda, wystarczy sprawdzić, jakie kierunki w danym sezonie podpowiadają modowi specjaliści. Kolor przewodni może być pojedynczy lub tworzyć kombinację z inną barwą. Ważne, aby zachować umiar – inaczej powstanie wrażenie chaosu.

Ci, którzy pragną nadać weselu niepowtarzalny charakter, mogą oprzeć się na jednym z kilku popularnych stylów (glamour, rustykalny, klasyczny, nowoczesny, minimalistyczny, boho). Kolejna opcja, na którą narzeczeni decydują się coraz chętniej, to motyw przewodni nawiązujący do zainteresowań, hobby czy ulubionego miejsca. Zwolennicy tego rozwiązania mają olbrzymi wybór. Ich salę weselną, zaproszenia czy winietki mogą zdobić akcenty z filmu lub książki. Para może postawić na dodatki kojarzące się z konkretnym krajem, dziedziną sportu albo gatunkiem muzycznym. Możliwości jest mnóstwo, gdyż przyszłych małżonków ogranicza wyłącznie ich wyobraźnia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl