Zaproszenia ślubne - oryginalne czy klasyczne?
Zaproszenia ślubne - oryginalne czy klasyczne?

Wybór ślubnego zaproszenia to bez wątpienia miły element ślubnych przygotowań. Rynek obfituje w tak wiele rozwiązań, że niekiedy może to okazać się jednak trudne. Narzeczeni mają do wyboru eleganckie zaproszenia klasyczne o prostej i przejrzystej formie oraz oryginalne zaproszenia na ślub, zaskakujące nowatorskimi rozwiązaniami. Zaproszenie jest wizytówką przyjęcia weselnego, dlatego jego charakter powinien zapowiadać styl całej imprezy.

 

Klasyczne zaproszenia ślubne

Klasyczne zaroszenie ślubne, jakie pamiętamy jeszcze sprzed około 20 lat, niewiele mówiło nam o młodej parze. Pełniło jedynie rolę informacyjną i zawierało najważniejsze treści. Dominowała klasyczna biel i złoto, ewentualnie kwiatowe lub inne tłoczenie. Obecnie takie zaproszenie wydawałoby się mało wyraziste, a nawet nijakie. Ówczesna moda daleka była od współczesnych trendów weselnych, które narzucają przyjęciu ślubnemu określony styl. Choć niektórzy tęsknią za tamtymi czasami, czas otworzyć się na zmiany. Klasyczne zaproszenia ślubne nadal pozostają eleganckie i niezwykle szykowne. Mimo to zyskały akcenty, które sprawiają, że wpisują w charakter oraz klimat przyjęcia. Podobnie jak inne dekoracyjne elementy ślubne również zaproszenie ma współtworzyć wyjątkową atmosferę imprezy.

 

Zaproszenia klasyczne – gustowny minimalizm w nowym wydaniu

Ponadczasowe rozwiązania zawsze prezentują się znakomicie, warto o tym pamiętać, wybierając zaproszenia ślubne. Klasyczne kolory czcionki – czarnej na białym tle lub złotej na dowolnym tle to uniwersalne połączenia, nadające zaproszeniu eleganckiego wyglądu. Współczesna klasyka pozostaje więc wierna sprawdzonym zestawieniom. Najnowsze techniki tworzenia zaproszeń umożliwiają wykonanie dowolnych nadruków na papierze, w tym także dodanie błyszczących zdobień. Tego typu ozdoby mogą przybierać różne formy. Ręcznie pozłacana karta zaproszenia pięknie wygląda. Stylowym dodatkiem będzie także opaska z papieru brokatowego lub kolorowa wstążka czy błyszczący sznurek. Połyskujące dodatki doskonale się prezentują na zaproszeniach, które wykonano w kolorze przewodnim wesela. Kolorowe karty oraz koperty świetnie harmonizują ze złotymi dekoracjami. Zaproszenia na ślub klasyczne to doskonała opcja dla osób, które urządzają ekskluzywne przyjęcie w stylu glamour lub nie wybrały jeszcze koncepcji przyjęcia.

 

Oryginalne zaproszenia ślubne w stylu eko

Młode pary, które decydują się na organizację wesela w klimacie eko bardzo chętnie podkreślają troskę o planetę. Ekologiczne rozwiązania towarzyszą nie tylko wystrojowi sali weselnej, ale także mają wpływ na to, jaki styl mają zaproszenia ślubne. Oryginalne podejście do tej kwestii zrodziło zapotrzebowanie na papeterię ślubną wykonaną z papieru ekologicznego. Widać tu wyraźną różnicę – zaproszenia na ślub klasyczne miały dodawać imprezie szyku i splendoru, natomiast oryginalne zaproszenia ślubne poprzez swój minimalizm wyrażają osobowość narzeczonych i niosą ważny przekaz dla gości. Wzory tego typu rustykalnych zaproszeń są więc zdecydowanie skromniejsze, a motywy dekoracyjne wykonano z surowców naturalnych. Przykładem są ekologiczne sznurki czy jutowe opaski, które zastosowano zamiast połyskujących dodatków.

 

Kwiatowe i botaniczne zdobienia na zaproszeniach

Najnowsze trendy weselne dużą wagę przywiązują do roślinnej aranżacji sali, w której powinny królować głównie naturalne dekoracje kwiatowe. Moda ta nie ominęła także zaproszeń ślubnych. Kwiatowe nadruki pojawiają się zarówno na klasycznych zaproszeniach, jak i tych o bardziej oryginalnych wzorach. Botaniczne motywy dodają elegancji, a ich wielokolorowe warianty świetnie odzwierciedlają klimat ślubu w stylu boho. Mogą mieć postać prostego kwiatowego nadruku, roślinnego tła czy też wyrazistej i wielobarwnej aplikacji. Na rynku dostępne są także oryginalne zaproszenia ślubne nietypowe – takie wzory wyróżniają się nieoczywistą kolorystyką, nierzadko też łączą motywy geometryczne z roślinnymi.

Każdy z zaprezentowanych stylów ślubnych zaproszeń ma swoich zwolenników i przeciwników. Klasyka zmienia swoje oblicze, a niestandardowe rozwiązania modyfikują znane nam do tej pory konwencje. Dlatego wybór pomiędzy klasyką a oryginalnością staje się kwestią indywidualnych upodobań narzeczonych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl