Prezenty ślubne, co zamiast kwiatów, o co i jak poprosić gości
Prezenty ślubne, co zamiast kwiatów, o co i jak poprosić gości

Pomysły na prezent ślubny

Ślubny podarunek spędza sen z oczu niejednej osobie zaproszonej na wesele. Co kupić świeżo poślubionym małżonkom, aby byli zadowoleni z prezentu? Czy lepiej postawić na praktyczność, wybrać przydatny przedmiot, czy może coś nawiązującego do zainteresowań młodej pary? To temat frapujący również samych narzeczonych, zwłaszcza w sytuacji, gdy chcieliby otrzymać konkretne upominki. Kiedy i w jaki sposób poinformować o tym gości, aby nie wyszło niezręcznie?

 

Co na prezent ślubny zamiast kwiatów?

Bez wątpienia kwiaty to piękny, klasyczny podarunek cieszący oczy osoby obdarowanej, niemniej przyszli małżonkowie woleliby czasem zamiast bukietu dostać coś innego. Coraz częściej przekazują zaproszonym, że zbierają pieniądze na jakiś szczytny cel (np. dla konkretnej fundacji). Proszą też o przybory szkolne lub maskotki dla maluchów z domu dziecka albo karmę dla zwierząt w schronisku. Wtedy w miejsce sterty bukietów na ślubie powstaje stosik kopert, ewentualnie bagażnik samochodu zapełnia się zabawkami lub workami karmy dla bezdomnych psów czy kotów. Warto podejść do tego tematu poważnie. Przychylając się do prośby nowożeńców, gość okazuje im w ten sposób szacunek. Jeśli ma wątpliwości, jaki produkt kupić, zawsze może zapytać o to pannę bądź pana młodego albo poszukać informacji w internecie.

Niekiedy młoda para podsuwa zaproszonym oryginalne pomysły na prezent ślubny. Przykładowo, zamiast kwiatów prosi o butelki wina, gdyż marzy o kolekcji dobrych gatunków. Może także planować założenie domowej biblioteczki – wtedy wśród propozycji pojawiają się książki. Zazwyczaj w takiej sytuacji gość ma trzy wyjścia. Pierwsze to zapytanie o preferencje państwa młodych, a następnie zakup pozycji z określonego gatunku. Nierzadko młodzi pragną pozostawić wybór gościom i poznać dzięki temu ich czytelniczy gust. Wtedy pozostaje uciec się do drugiej opcji, czyli wyboru klasycznego tytułu z szerokiej gamy kultowych książek. To dość bezpieczne rozwiązanie. Ostatnia metoda polega na wytypowaniu nowości.

Minusem tego rodzaju prezentów bywa otrzymanie kilku identycznych egzemplarzy. Aby tego uniknąć, narzeczeni przedstawiają konkretną listę książek, które chcieliby mieć na półce. Mogą ją zamieścić np. na stronie internetowej lub w dokumencie Google.

 

Pomysły na prezent ślubny – kiedy o nich poinformować gości?

Upominkowe rozterki towarzyszą młodej parze na długo przed wydrukowaniem zaproszeń. Same zaproszenia to idealne miejsce na informację o tym, co na prezent ślubny pragną dostać przyszli małżonkowie. Warto zamieścić na karnecie prośbę o określony upominek zwłaszcza w przypadku, gdy to książki. Młodzi mogą wstawić do zaproszenia link do listy tytułów, ułatwiając gościom przyszły zakup.

O tym, że narzeczeni chcieliby, aby wręczono im konkretne podarunki, najlepiej poinformować jak najwcześniej. Odpowiednia pora to przekazywanie zaproszeń. W bezpośredniej rozmowie najłatwiej wytłumaczyć koncepcję prezentu oraz wyjaśnić ewentualne wątpliwości. Młodzi mogą wtedy przekazać zaproszonym, że np. zbierają pieniądze na mieszkanie czy podróż poślubną. Bliscy zrozumieją, że tzw. koperty to lepsza opcja niż akcesoria do domu.

 

Jaki prezent ślubny wręczyć młodej parze?

Jeśli goście nie otrzymali żadnych komunikatów, pozostaje im dobrze przemyśleć, jaki prezent ślubny kupić zakochanym. Dotyczy to zarówno podarunku wręczanego zamiast kwiatów, jak i głównego upominku. Można postawić m.in. na czekoladki uznanej marki lub inne słodycze, dobrej jakości kawę albo zestaw herbat, dekoracje do domu czy ramki na zdjęcia. Jeśli młoda para buduje dom, można rozważyć np. zakup krzewu bądź innej rośliny, którą będzie mogła posadzić na swojej działce. Kolejny pomysł to gry planszowe, cieszące się w ostatnim czasie rosnącą popularnością.

Warto wziąć pod uwagę również prezent niematerialny. Do tej kategorii zaliczają się różnego typu bony, karnety czy vouchery. W zależności od preferencji pary można obdarować ją biletami do kina czy teatru, zaproszeniem na kolację w prestiżowej restauracji, voucherem do spa albo na spływ kajakowy. Taki karnet młodzi chętnie wykorzystają po ślubie. Jak widać, istnieje mnóstwo możliwości, aby uszczęśliwić świeżo zaślubionych idealnie dobranym prezentem.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl